Drewno – okładziny z drewna

Obecnie, nowoczesnym trendem wzorniczym są drewniane elewacje – dawniej Kiedyś – domena ludowego budownictwa, dzisiaj – trend wyznaczający nowe wzornictwo – mowa tutaj o drewnianych elewacjach Drewniane elewacje to nie tylko domena dawnego budownictwa ludowego, ale również ważny element nowoczesnych trendów wzorniczych . Drewniane fasady są co raz to częściej spotykane w nowoczesnych domach jedno rodzinnych, czy nawet wielokondygnacyjnych budynkach, biurowcach .

Tendencjom tym sprzyja powrót do ekologii i doceniania niewątpliwych zalet drewna (dobrej izolacyjności termicznej, łatwości obróbki, niepowtarzalności rysunku i barwy), które w epoce betonu i stali oraz tworzyw sztucznych zostały nieco zapomniane.

Współczesna technologia oraz dostępne środki ochronne pozwalają na wyeliminowanie “ułomności” drewna (z którymi dawniej trudno było sobie poradzić), takich jak: palność i brak odporności na działania mikroorganizmów i czynników atmosferycznych, i spowodowanie tym niekorzystne zmiany wyglądu. Obecnie drewniana elewacja – jeśli tylko jest starannie wykonania i konserwowana – może być równie trwała jak każda inna. Warto o tym pamiętać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s