Towar luksusowy – drewniane okna?

Wspólnie z architektem, warto, przed dokonaniem zakupu okien ustalić szczegóły co do parametrów takich okien, aby najlepiej je dostosować do projektu domu . Jesli kupiliśmy projekt gotowy i nie posiadamy osobistego wsparcia projektanta, musimy wybrać się z planem domu oraz zestawieniem stolarki do punktu sprzedaży okien, aby razem ze sprzedawcą, lub doradcą technicznym ustalić, jakie okna powinniśmy zamówić .

Rzecz jasna, wcześniej sami możemy ocenić nasze potrzeby, by nie wydać za dużo pieniędzy, więcej niż na ten cel mamy ich przeznaczonych , z parametrami maksymalnie wyśrubowanymi (ale akurat dla nas zupełnie nieprzydatnymi). Żeby jednak móc prowadzić z doradcą rzeczową dyskusję, powinniśmy najpierw poznać niektóre terminy techniczne związane z oknami.
Okna z drewna postrzegane są jako towar luksusowy, i rzeczywiście – kosztują więcej niż ich plastikowe odpowiedniki. Dzięki wielowarstwowej budowie, ramy nie deformują się i nie paczą. Impregnacja ciśnieniowa i wielowarstwowe powłoki lakiernicze zapewniają im dużą trwałość, ale trzeba je chronić przed zarysowaniem, a ewentualne uszkodzenia szybko naprawić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s